BIERZMOWANIE-wzor-6

Należy, wraz z chrztem i Eucharystią, do sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Bierzmowanie uważa się za dopełnienie łaski chrztu. Jest sakramentem, który daje Ducha Świętego, aby -jak uczy „Katechizm”

„głębiej zakorzenić nas w synostwie Bożym, ściślej wszczepić w Chrystusa, umocnić naszą więź z Kościołem”

Bierzmowanie zwane jest także sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej, gdyż zwyczajowo udziela się go chrześcijanom, którzy weszli w wiek młodzieńczy.

W naszej Parafii przygotowanie do bierzmowania rozpoczyna się w .1 klasie gimnazjum i trwa przez 3 lata (zakończenie w klasie 3.). Na przygotowanie składa się:

• nowenna: klasa 1 w środy przed pierwszym piątkiem miesiąca o 18.30 (16.30 w czasie zimowym),klasa 2. w pierwsze soboty o godzinie 18.30 (16:30 w czasie zimowym),klasa 3. w czwartki przed pierwszym piątkiem miesiąca o godzinie 18.30 (16:30 w czasie zimowym),
  • 2- miesięczne spotkanie w grupach klasowych w pierwszy piątek miesiąca o 18.30 (16:30 w czasie zimowym),
  • przystępowanie do Komunii Św. W czasie nowenn oraz w pierwsze piątki miesiąca,
  • złożenie przyrzeczenia o abstynenctwie (niespożywania alkoholu do 18. roku życia),
  • udział w triduum dla bierzmowanych (3 dni przed przyjęciem sakramentu).

Aby móc przyjąć sakrament bierzmowania, należy zgłosić się w 1. klasie gimnazjum we wrześniu.

Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 25. maja o godzinie 18:00. Bierzmowanym sakramentu udzieli ks.abp. Henryk Nowacki, Nuncjusz Apostolski na Skandynawię. Uroczystość odbędzie się w Mystkowie. Sakrament przyjmie również młodzież parafii Mogilno i Paszyna.

Przygotowanie do bierzmowania (triduum) odbędzie się od 22. do 24. maja. W ostatnim dniu (piątek, 24. maja) zapraszamy kandydatów wraz ze świadkami do sakramentu bierzmowania.