1. Malchacius – pleban
  2. Walenty Spytkowius – pleban
  3. Andrzej – pleban
  4. Jan Dusza (ok. 1600- 1605) – pleban
  5. Mikołaj Wakułowicz (1606- 1621) – pleban
  6. Tomasz Gliński (1663-1683) – pleban
  7. Wojciech Wilewski (1684-1700) – proboszcz
  8. Paweł Kozłowski (1709 – 1741)
  9. Tomasz Duszyński (III 1764 – 1758) – proboszcz. Odszedł do Korzennej jako proboszcz. Z jego inicjatywy został odlany dzwon środkowy, wieżyczka i kaplica wybudowana.
  10. Stanisław Pacolik (1759- 8 X 1776)- proboszcz, z jego inicjatywy parafia pozyskała większy dzwon.
  11. Antoni Paszyński ( do IX 1777)– posiadacz prebendy, ordynaryjny proboszcz, w nieobecność proboszcza miejsce wakujące.
  12. Dionizy Krajkowski – ordynaryjny proboszcza – kapłan pomocniczy
  13. Marcin Witkowski (X 1777- 10 V 1796)- doktor filozofii, kanonik honorowy, proboszcz. Ten człowiek liczne rzeczy znamienite wokół kościoła uczynił i sprzętami ozdobił .
  14. Wawrzyniec Cieciewiński (III 1796- VII 1797)– posiadacz prebendy, przeniesiony do Kamionki.
  15. Sebastian Skrudziński (VII 1797- 19 XII 1814)- proboszcz, starosądeczanin.
  16. Jan Pilszewski (XII 1814- 1 VIII 1815)- administrator
  17. Jan Żeglin (1 VIII 1815- 12 VIII 1820)- proboszcz
  18. Krzysztof Bawalski (VIII 1820- VIII 1821) – administrator,
  19. Mateusz Frysztacki (21 VIII 1821- 13 VII 1831)– proboszcz
  20. Walenty Franecki (24 III 1833- 28 X 1842)– posiadacz prebendy, następnie proboszcz
  21. Tomasz Jaskólski (X 1842- III 1843)– administrator, przeniesiony do Harbukowice
  22. Jan Augustyniak (16 III 1843- 3 II 1857)- proboszcz, ur. w Zbrudzewie w 1806 r., kapłaństwo w 1835, pomalował kościół, ogrodził obydwa cmentarze, wybudował dom plebański i budynki gospodarcze.
  23. Bartłomiej Zięciowski (XI 1856- III 1857)– kapłan pomocniczy w czasie choroby proboszcza.
  24. Józef Pajor (III 1857- 8 VI 1857)- duchowy administrator, przeniesiony do Osieki.
  25. Józef Sarna – Eduszczyn (8 VI 1857-23 XII 1887)-proboszcz, urodzony w 1819r., kapłaństwo w 1845r.. Uczynił, wokół kościoła, liczne znamienite rzeczy.
  26. Sebastian Głodziński (23 XII 1887 – 16 III 1888)- administrator, przeniesiony do Sarajewa, gdzie pełnił posługę kapelana I eskadry wojennej.
  27. Jan Jarzębiński (23 III 1888- 20 IV 1923)- proboszcz, starosądeczanin, ur. 4 VIII 1859r., kapłaństwo w 1882, zmarł 19 sierpnia 1932, zbudował nowy kościół.
  28. Jan Potoniec (10 XII- 13 IX 1958) – proboszcz, ur. 7 IX 1889, kapłaństwo w 1913, zmarł 1 X 1960, stawał w obronie Kościoła i Ojczyzny.
  29. Franciszek Sikorski (20 IV 1923 – ) – administrator, przeniesiony do Sromowce, gdzie został proboszczem.
  30. Jan Kuklewicz (14 IX 1957- 6 VIII 1996), proboszcz, ur. 10 VIII 1922 w Radłowie, kapłaństwo w 1950. Zmarł 8 I 1997 roku.
  31. Józef Głowa, proboszcz od 1997r.
Strona www.mystkow.diecezja.tarnow.pl korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
OK, zgadzam się
x