Ja jestem Zmartwychwstaniem i Życiem.

Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie (J 11, 25).

OGŁOSZENIA

27   n i e d z i e l a   z w y k ł a   2014 r
5 październik 2014 r

Dziś Msze Święte:   7.15 ;      9.00 ;     11,00;    16.00. Adoracja po Mszy Św.
Dziś odpust w Cieniawie.   Rozpoczyna się Odpust w Bochni
Zebranie Rady Duszpasterskiej  dzis o godz. 14.00.
Dziś Caritas rozprowadza chlebki ofiara dla biednych dzieci w Polsce.
Ktoby nie miał pieniędzy Można chlebek zabrać, ofiarę złożyć
w najbliższą niedzielę.  Chlebek prawie dla każdej rodziny.

Za tydzień dzień Papieski. Ofiary do puszek na Dzieło Tysiąclecia dla ubogich studentów.  Dzieci zamówiły i przygotowały kremówki papieskie. Można będzie zabrać do domu i tez złożyć ofiarę.

Za tydzień procesja różańcowa  procesja pod Krzyż  Papieski o godz. 17.00
Za tydzień zebranie dla  młodzieży Gimnazjum  i rodziców  o godz. 11.00
Za tydzień składka na  budowę przedszkola.
Proszę o pomoc  w układaniu płytek.  Bog zapłać za pomoc.

Wypominki – proszę  na cały rok wypisać osobno i swoim pismem napisać
roczne  czy listopadowe. Cmentarz – zbieramy i porządkujemy.
Sa  śmieci  segregowane i  składamy na wyznaczonych miejsce
Znicze w roztropnej ilości.

Za tydzień zmiana  tajemnic różańcowych  i nauki stanowe.  Brakuje dla kompletu  do róży dorosłych młodzieży.  Proszę o zgłoszenie .  Sa osoby odmawiające  Nowennę Pompejańska.  Proszę o zgłoszenie się w zakrystii

Nowenna środa i piątek godz. 16.30 Nabożeństwo różańcowe  o godz. 16.30

Nabożeństwo uzdrowienia i uwolnienia. W piątek o godz. 19.00.
Przez wstawiennictwo Sw. Szarbela Msza Św. w int. próśb złożonych na kartkach. Składać   w skrzynce stojącej przy ołtarzu P. Jezusa Miłosiernego
Rozpoczyna się  nabożeństwem różańcowym, potem Msza Świeta o godz. 19.30              i adoracja z błogosławieństwem. Po nabożeństwie  poświęcenie  i egzorcyzmowanie  soli, oleju i wody.  Można przynieś do poświecenia.

We wtorek wspominamy    Matki Bożej  Różańcowej (Zwycięzką)
We  czwartek   błog Wincentego kadłubka.

Gazety: Echo, apostolstwo. Gość, promyczek

Życiorys   Sw. Szarbela, przez Jego wstawiennictwo będziemy się modlić o uzdrowienie i uwolnienie w piątek o godz. 19.30 Przeczytaj  jego Życiorys to się dowiesz. Bedzie namaszczenie Jego olejem.

Historia Świętego Charbela

…Ostatnio miałam okazję być na Mszy Świętej, prowadzonej przez ks. Jarosława Cieleckiego, dyrektora Watykańskiego Serwisu Informacyjnego. Mszy Świętej towarzyszyła modlitwa o uzdrowienie duchowe i fizyczne za wstawiennictwem: Papieża Jana Pawła II, Św. Rafki oraz właśnie – Św. Charbela. Błogosławieństwo odbyło się wraz z namaszczeniem olejem, mającym właściwości uzdrawiające, wypływającym z ciała Św. Charbela. Od tego czasu TEN wybitny, skromny pustelnik stał sie moją ostoją i pomocą w zanoszeniu próśb do Pana Naszego. Wszystkim polecam zagłębienie się w historii Św. Charbela, modlitwie wstawienniczej oraz jego nadzwyczajnej miłości do Jezusa, pełnej pokory i chęci uczestnictwa w Jego męce…

Jeżeli znaków i cudów nie zobaczycie, nie uwierzycie (J 4, 48)

Święci są czytelnymi znakami obecności i działania niewidzialnego Boga. Za ich pośrednictwem Jezus Chrystus nieustannie dokonuje różnych cudów i znaków, poprzez które wzywa nas do nawrócenia. Odpowiadając na liczne prośby czytelników po publikacji artykułów o św. Charbelu Makhloufie w nrze 5-2006 r., pragniemy przedstawić inne nadzwyczajne fakty związane z jego osobą.

Święty Charbel Makhlouf urodził się w 1828 r. w miejscowości Beqaafra, na północy Libanu. W wieku 23 lat wstąpił do nowicjatu maronickiego klasztoru, gdzie w 1853 r. złożył pierwsze śluby zakonne. Po skończeniu seminarium w 1859 r. otrzymał święcenia kapłańskie. W swoim monastycznym życiu całkowicie oddał się do dyspozycji Chrystusa, rezygnując ze wszystkiego, co mogłoby przeszkodzić mu w jego nieustannej modlitwie, pracy i milczeniu. W 1875 r. przeniósł się do pustelni św. św. Piotra i Pawła, w której pozostał aż do swojej śmierci w dniu 16 grudnia 1898 r.

Już podczas ziemskiego życia odnotowano wiele cudów przypisywanych jego wstawiennictwu. Przez 45 dni od pogrzebu z jego grobu promieniowało tajemnicze światło, które było widoczne w całej okolicy. Po otwarciu grobu okazało się, że ciało Pustelnika pozostało nienaruszone, ponadto wypływała z niego tajemnicza ciecz oraz roznosił się wspaniały zapach. Eksperci, naukowcy i lekarze, nie są w stanie wyjaśnić pochodzenia tych dziwnych zjawisk. W roku 1950, a następnie w 1952 ponownie otwarto jego grób i znaleziono ciało mnicha, które wyglądało jak żywe. 5 grudnia 1965 r. papież Paweł VI beatyfikował, a 9 października 1977 r. kanonizował o. Charbela Makhloufa. Od tamtej pory tłumy pielgrzymów przybywają do grobu Świętego Pustelnika, gdzie wielu z nich doznało i ciągle doznaje cudownych uzdrowień duszy i ciała.

Tajemnicze zdjęcie św. Charbela

Od momentu wstąpienia Charbela do klasztoru nikt, poza jego zakonnymi współbraćmi, nie widział jego twarzy i nikt go nie fotografował. 8 maja 1950 r., w dniu urodzin Świętego Pustelnika, czterech misjonarzy maronickich przybyło z pielgrzymką do jego grobu. Po modlitwie zrobili sobie tam grupowe zdjęcie razem ze strażnikiem pilnującym miejsca spoczynku o. Charbela. Po wywołaniu kliszy okazało się, że na zdjęciu obok misjonarzy znajduje się postać tajemniczego mnicha z białą brodą i kapturem na głowie. Eksperci wykluczyli, że jest to fotomontaż. Najstarsi mnisi, którzy znali św. Charbela, rozpoznali, że to jest właśnie on i że tak właśnie wyglądał w ostatnich latach swojego życia. Fotografia ta stała się wzorem dla wszystkich portretów Świętego, również tych wywieszonych na placu św. Piotra podczas jego beatyfikacji i kanonizacji.

Cudowne uzdrowienia wybrane do beatyfikacji i kanonizacji

Spośród tysięcy cudownych uzdrowień przypisywanych wstawiennictwu św. Charbela trzy zostały wybrane do zakończenia procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego.

W 1936 r. trzydziestoletnia siostra zakonna Maria Abel Kamari ciężko zachorowała – doznała rozległego owrzodzenia żołądka. Po dwóch operacjach nie było żadnej poprawy – kobieta dalej nie mogła jeść, ponadto nastąpiło u niej odwapnienie kości, straciła zęby, a jej prawa ręka została sparaliżowana. W 1942 r. problemy żołądkowe siostry Marii nasiliły się do tego stopnia, że już nawet nie wstawała z łóżka, gdyż istniało stałe niebezpieczeństwo śmierci. Po przyjęciu sakramentu namaszczenia chorych zakonnica zaczęła gorąco się modlić o powrót do zdrowia za wstawiennictwem św. Charbela. Na jej usilną prośbę 11 lipca 1950 r. zawieziono ją do grobu Świętego Pustelnika. Kiedy s. Maria dotknęła grobu, poczuła w całym swoim ciele jakby elektryczny wstrząs. Otarła wtedy chusteczką tajemniczy płyn, który wypływał z ciała św. Charbela i przenikał przez marmurowy sarkofag. I kiedy potarła mokrą tkaniną chore części ciała, natychmiast wstała o własnych siłach z noszy i zaczęła normalnie chodzić. Widząc to, zgromadzeni ludzie z wielką radością zaczęli krzyczeć, że stał się cud. Od tego momentu kobieta została całkowicie uzdrowiona, co potwierdziły późniejsze szczegółowe badania lekarskie.

Iskander Obeid był kowalem. W 1925 r. podczas pracy w kuźni odłamek metalu poważnie uszkodził jego prawe oko. Dziwnym zbiegiem okoliczności w roku 1937, również w czasie pracy, to samo oko zostało tak mocno zranione, że mężczyzna przestał nim w ogóle widzieć. Lekarze zdecydowali się wówczas na jego usunięcie. Pomimo tego, że Iskander odczuwał nieustanny ból uszkodzonego oka, nie zgodził się, aby je usunięto. W 1950 r. zaczął żarliwie się modlić o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Charbela. Pewnej nocy w czasie snu zobaczył Świętego Pustelnika, który prosił go, aby udał się z pielgrzymką do jego grobu w klasztorze Annaya. Iskander zdecydował się tam pojechać 18 października 1950 r. Gdy dotarł na miejsce, ból oka tak bardzo się nasilił, że z tylko z wielkim trudem mógł go znosić. Po spowiedzi i przyjęciu Jezusa w Komunii św. Iskander długo się modlił przy grobie św. Charbela. W nocy przyśnił mu się Święty Pustelnik, który go pobłogosławił. Kiedy rano się obudził, stwierdził ku swojej wielkiej radości, że doskonale widzi na prawe oko, a ból całkowicie ustał. Komisja lekarska potwierdziła fakt całkowitej, cudownej regeneracji uszkodzonego oka Iskandra Obeida.

Mariam Assai Awad, Syryjka mieszkająca w Libanie, dowiedziała się, że jest chora na raka żołądka, gdy nastąpiły już przerzuty na jelita i gardło. Operacje w 1963 i 1965 r. nic nie pomogły. Z medycznego punktu widzenia Mariam nie miała żadnych szans na wyleczenie, została więc wypisana ze szpitala, aby mogła umierać w swoim domu. Chora zaczęła wtedy wzywać pomocy św. Charbela. Pewnej nocy w 1967 r. przed zaśnięciem gorąco pomodliła się za wstawiennictwem św. Charbela o swoje całkowite uzdrowienie. I kiedy obudziła się rano, stwierdziła, że wszystkie symptomy jej choroby zniknęły. Lekarze z miejscowego szpitala przeżyli prawdziwy szok, kiedy zobaczyli Mariam poruszającą się o własnych siłach. Szczegółowe badania potwierdziły, że kobieta została w niewyjaśniony sposób całkowicie uzdrowiona.

Cudowne znaki w Rosji

Anatolij Bajukanski, naczelny redaktor rosyjskiego miesięcznika Lekar, po raz pierwszy dowiedział się o św. Charbelu po przeczytaniu artykułu w białoruskim czasopiśmie Odkrywca. Autor pisał, że święty z Libanu uzdrawia z różnych chorób oraz pomaga ludziom odkryć i przyjąć skarb chrześcijańskiej wiary. W 1997 r. red. Bajukanski zdecydował się opublikować w swoim piśmie artykuł o św. Charbelu, wraz z jego fotografią. Odzew czytelników Lekara był zadziwiający: z Rosji i z Białorusi napłynęło do redakcji przeszło 5000 listów ze świadectwami cudownych uzdrowień i różnych łask przypisywanych wstawiennictwu św. Charbela. Dla Bajukanskiego był tym bardziej zadziwiający fakt, że Rosjanie po okresie komunistycznej ateizacji nie są skłonni wierzyć w cudowne uzdrowienia, zwłaszcza przypisywane katolickiemu świętemu. W pięciu kolejnych wydaniach swego miesięcznika Anatolij opublikował zdjęcia św. Charbela oraz świadectwa uzdrowień dzięki jego wstawiennictwu. Czytelnicy pisali o uzdrowieniach z najróżniejszych nieuleczalnych chorób: zaawansowanych nowotworów, paraliżu, gangren, stanów całkowitej nieświadomości, śpiączki oraz z innych jeszcze, pomniejszych dolegliwości. Artykuły i książki Bajukanskiego o św. Charbelu nie zostały dobrze przyjęte przez wielu duchownych prawosławnych oraz rosyjskich dziennikarzy. Autora poddano ostrej krytyce za to, że propaguje kult katolickiego świętego, a niektórzy prawosławni księża nawoływali nawet wiernych do palenia obrazów św. Charbela.

Anatolij Bajukanski udał się wówczas z pielgrzymką do grobu św. Charbela. Zabrał ze sobą listy, które przesłali mu czytelnicy, aby położyć je na grobie świętego Pustelnika. Pielgrzymka ta bardzo umocniła go w wierze. Niemalże namacalnie doświadczył wówczas bliskości św. Charbela i jego cudownego wstawiennictwa u Boga, ponieważ wielu nieuleczalnie chorych czytelników Lekara zostało całkowicie uzdrowionych. Anatolij przekonał się wtedy, że wszystko staje się możliwe dla człowieka, który szczerze ufa i wierzy Bogu oraz modli się za wstawiennictwem świętych.

Czytaj wiecej

Przedszkole

O przedszkolu „Faustynka

Strona przedszkola: www.faustynka.pl

Przedszkole działa przy parafii w Mystków od roku 2009. Katolickie niuepubliczne przedszkole pw. Św. s. Faustyny.

Przedszkole parafialne „Faustynka” dla dzieci w wieku 2.5-6 lat.
Czynne w godzinach 6:45-16:00.

Czytaj wiecej

Kontakt

Adres: Mystków 9, 33-334 Kamionka Wielka
Telefon na plebanię: 18-445-66-62
Telefon do przedszkola: 720-239-606
Email:
Parafia: mystkow@diecezja.tarnow.pl
Ksiądz proboszcz: jglowa@tarnow.opoka.org.pl

Czytaj wiecej
Strona www.mystkow.diecezja.tarnow.pl korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
OK, zgadzam się
x